September 21, 2019 17:14
Хроника

Утрово изгаснат пожарот во Бутел, нема повредени

Нема повредени во куќата во скопската населба Бутел која синоќа изгоре во пожар. Причинета е само материјална штета.

Од Територијална противпожарна единица на Град Скопје информираат дека пожарот избувнал во 20 часот и 30 минути во куќа на ул. „Марко Крале”. Интеренирано е со четири возила и 11 пожарникари. Пожарот е изгаснат во утринските часови.

 

Нови вести

Детали за полициската акција во 24 градови: Кривични за 36 дилери на дрога

Igor

Уапсени десетици дилери на дрога низ цела Македонија

Igor

Јосифовски доби кривична за хакирањето на Централен регистар

Igor