September 23, 2019 11:18
Фудбал

Утре ќе биде позната судбината на Дибала

И натаму трае неизвесноста околу иднината на напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала.

Иднината на Аргентинецот во Торино е неизвесна и италијанските медиуми пренесуваат дека во текот на оваа седмица ќе се вршат последните преговори помеѓу Јувентус и ПСЖ за евентуален негов трансфер на „Паркот на принцовите“.

Дибала неодамна одби да премине во Манчестер Јунајтед и Тотенхем, а според италијанските медиуми, најголема е веројатноста да се пресели во ПСЖ затоа што парижаните го сметаат како најсоодветна замена за Нејмар.

Наводно за утре е закажан состанок кога и дефинитивно ќе се знае дали Дибала ќе го напушти Јувентус или пак ќе остане во Торино.

Нови вести

Шоу на трибините на Галатасарај: Во Истанбул беше приредено свечено претставување на засилувањата

24news

Де Лихт најдобар играч во Холандија за минатата сезона

24news

Почина 9- годишната ќерка на Луис Енрике, светот на фудбалот тагува

24news