June 27, 2022 11:59
Скопје

Утре сообраќен режим поради посетата на српската премиерка Брнабиќ

На 18.05.2022 (среда) во официјална посета на Република Северна Македонија ќе пристигне Премиерката на Република Србија, Ана Брна6иќ.

Од тие причини Одделението за безбедност на патниот сообраќај ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците  на поширокото централно подрачје на Град Скопје.

СВР Скопје апелира  до сите граѓани учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници.

Tải game bài đổi thưởng Go88 nhận code 100K miễn phí go88 go math go88 nhà cái ở đầu

game sunwin.vn bí quyết chơi tài xỉu sunwin sunwindow