October 25, 2021 06:37
Македонија

Утре сончево, од вторник дожд

Утре наутро ќе биде студено, преку денот сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, информира УХМР.

Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 11, а максималната ќе достигне од 25 до 32 степена.

Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне 28 степени.

До понеделник ќе преовладува стабилно време со значително повисоки дневни температури. Од вторник и во следните два дена времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Дневните температури ќе бидат во опаѓање.

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Dragon Quest: Great Adventure of Dai Episode Full

Website https://kissanime.mx: Watch Project A-Ko 2: Daitokuji Zaibatsu no Inbou (Dub) kissanime Episode Full kissanime plus

Sakura Taisen: Ouka Kenran Episode 4

Snupps: https://www.snupps.com/animefreakws

Pokerinside: http://www.pokerinside.com/profiles/view/435091