January 27, 2021 02:43
Македонија

Утре сончево, но студено со минимални температури до -11 степени целзиусови

Времето утре ќе биде претежно сончево, по одделни котлини со појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -11 до -3, а максималната ќе достигне од 3 до 9 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со појава на утринска магла. Минималната температура ќе се спушти до -7, а максималната ќе достигне до 4 степени.

Од среда ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Ќе дува умерен ветер од југоисточен и јужен правец. Температурите на воздухот ќе бидат во пораст. 

Watch Fire Force Episode 23 (https://kissanimeonline.com/m/o52K/ep-23) at website https://kissanimeonline.com konosuba movie kissanime

Your Lie in April (https://gogoanime.be/m/L7Z) Episode 22 at GoGoAnime gogoanime kissanime tv