September 18, 2019 16:43
Македонија

Утре сончево и топло со температура до 35 степени

Времето утре ќе биде претежно сончево сo слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 18 а максималната од 28 до 35 степени.

Во Скопје, сончево со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе биде од 14 до 33 степени.

Следува период на стабилно време со постепен пораст на температурата на воздухот.

Нови вести

Фејсбук страница на американски ветерани украдена од македонски бизнисмен

Igor

Шилегов: Секој поединец е должен да придонесе во борбата против аерозагадувањето 

Igor

Претседателот на Европскиот комитет на регионите со поддршка за старт на преговорите

Valentina