Македонија

Утре сончево и топло, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Утре претпладне времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне, претежно во западните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на град.

Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 13, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени. УВ=7

Во Скопје, сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 12, а максималната ќе достигне до 29 степени.

Во следните два дена ќе има преодно стабилизирање на времето со пораст на температурата. Локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер повторно се очекува во среда.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

dubbed anime ANIMEFLIX So I'm a Spider, So What?

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

ANIMEFLIX My Dress-Up Darling (Dub)

ANIMEFLIX SPY x FAMILY Episode 3