October 22, 2021 09:35
Македонија

Утре променливо со сончеви периоди и температури до 34 степени

Утре претпладне времето ќе биде променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи претежно во планинските региони. Попладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Во југозападните делови ветерот ќе е западен и повремено со засилен интензитет.

Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени.

Во Скопје, претпладне ќе биде сончево со умерена променлива облачност, а попладне облачноста ќе се намалува. Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне 30 степени.

Од УХМР најавуваат дека услови за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи ќе има утре претежно во планинските региони. Од понеделник ќе биде претежно стабилно со повремено зголемена облачност и нешто пониски дневни температури. Особено посвежо ќе биде од среда.

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Watch anime online for free at AnimeDao my hero academia heroes rising animedao

AnimeBee: Schoolgirl Strikers: Animation Channel anime episode 13 online free at https://animebee.to free anime online

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Articleusa: https://articleusa.com/members/animefreakws/

Blip: https://blip.fm/gogoanimelol