September 23, 2019 17:49
Македонија

Утре претпладне сонце, попладне дожд

Времето утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи, информира УХМР.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 24 до 31 степен.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 29 степени.

Во следните денови ќе биде претежно стабилно и релативно топло.

Нови вести

Георгиева: ВМРО-ДПМНЕ трошеше на лажен барок, шмизли, жални врби и палми, Владата предводена од СДСМ гради и реконструира патишта

Igor

Претседателот Пендаровски на почетокот на проектот „Лице в лице со Претседателот” во посета на општина Велес

Igor

И македонската делегација во акција на Генералното собрание на ОН за заштита на планетата

Igor