February 25, 2021 09:21
Скопје

Утре прекин со водоснабдување на повеќе улици во Скопје

Поради отстранување дефект на водоводна мрежа со пречник од ф-80 мм на ул. „Стив Наумов” крстосница со ул. „Јосиф Јосифовски – Свештарот”, утре од 08:00 часот прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „Стив Наумов”, „Тетовска”, „Златко Шнајдер”, како и објектите на Сообраќајната Полиција и Амбулантата на МВР во општина Центар.

Од РЦУК Скопје информираат дека прекинот со водоснабдувањето ќе биде се до завршување со активностите.

Gintama Episode 201 at Crunchyroll crunchyroll free version

World Trigger (https://kissanimeonline.com/m/Eoe) Episode 73 at website https://kissanimeonline.com. See more detective conan kissanime