October 17, 2021 13:58
Македонија

Утре натпросечно топло, за викендот врнежи

УХМР најавува дека времето утре ќе биде натпросечно топло, а во западните делови ќе дува засилен западен ветер, со брзина и од над 70 километри на час, што ќе продолжи и во следните денови.

Во сабота ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а температурата особено во северните делови ќе се намали за неколку степени. Услови за краткотраен пороен дожд ќе има и во недела претпладне.

 

 

 

Website https://animebee.to: Watch Ani*Kuri15 animebee Episode Full watch anime online

AnimeHeaven: Your Lie in April anime episode 22 online free at https://animeheaven.pro anime heaven site

https://animetv.cc anime tv kissanime

AnimeKisa: Doraemon the Movie: Nobita's the Legend of the Sun King anime episode Full online free at https://animekisa.in anime online

Bcmoney-mobiletv: http://bcmoney-mobiletv.com/kissanimemx

Spreaker: https://www.spreaker.com/user/14673222