November 30, 2021 10:22
Македонија

Утре и задутре студено време со врнежи од дожд и снег

Утре попладне во западните делови ќе има појава на локален дожд. Во текот на ноќта од запад со зголемената облачност врнежите ќе се прошират во поголемиот дел од земјата, а на југот ќе бидат пообилни, информира УХМР.

Пообилни врнежи ќе има и в четврток, кога поради спуштање на студена воздушна маса, на планините, особено во западните делови, ќе врне снег, а понекаде и на повисоките места дождот ќе преминува во снег.

Од четврток и во следните денови, како што велат од УХМР, повремено ќе дува засилен северен ветер.

AnimeTV Watch english anime Online in HD for FREE

Mob Psycho 100 (Dub) Episode 12

Website https://animekisa.in: Watch Burn Up! animekisa Episode Full watch animes

TwistMoe: Yutori-chan anime episode 25 online free at https://twistmoe.net anime to watch

https://animeflv.uk dubbed anime