January 25, 2022 06:03
Македонија

Утре и задутре врнежи од дожд и снег

Под влијание на влажен бран во следните два дена времето ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Врнежите на места ќе бидат поројни и пообилни, а утре на повеќе места ќе наврнат над 20 л/м2 воден талог.

Поради заладување проследено со засилен северен ветер врнежите во вторник ќе преминат во снег и на повисоките места, а до крајот на денот снег ќе има и на некои пониски места, особено во источните делови. Во среда и четврток претпладне ќе има стабилизација со разведрување и ниски утрински температури, а потоа повторно следува период на променливо време со повремен дожд.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Bleach (Dub) Episode 360

dubbed anime Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

4Anime My Hero Academia Episode 6

watch subbed anime Fairy Tail (Dub)

4anime tv 4Anime The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement