October 19, 2021 03:38
Скопје

Утре и задутре без струја дел од Волково, Лисиче, Карпош и Сарај

Во понеделник и вторник без електрична енергија ќе бидат дел од корисниците од скопските општини Ѓорче Петров, Аеродром, Карпош и Сарај.

Од Центарот за управување со кризи информираат дека утре без електрична енергија ќе бидат дел од корисниците на село Волково улица „24″, општина Ѓорче Петров и тоа во период од 10 до 14 часот, во периодот од 09 до 14 часот, без струја ќе бидат и корисниците на дел од населба Лисиче – подулица Врполе број 1, 3 и 5, дел од улица „Мите Богоевски”, општина Аеродром, во периодот од 09:30 до 10:30 часот, корисниците на дел од улица „Гиго Михајловски” зграда број девет влез три, во општина Карпош.

Додека во вторник, во периодот од 09 до 15 часот, без електрична енергија ќе немаат корисниците на дел од улица „Леринска” и „Загребска”, во општина Карпош, и во периодот од 09 до 11 часот, корисниците на ,,Млекара” бензиска пумпа – Сарај, стопански објекти „Адеми Иљаз”, „Ислам Абази”, во општина Сарај.

Website https://4anime.biz: Watch The Little Norse Prince (Dub) 4anime Episode Full 4anime one piece

Website https://twistmoe.net: Watch Haikara-san ga Tooru Movie 2: Hana no Tokyo Dai Roman twistmoe Episode Full dubbed anime

Website https://gogoanime.be: Watch Listen to Me, Girls. I Am Your Father! gogoanime Episode 12 anime online

https://animetv.cc anime tv saitama

Progettokublai: http://www.progettokublai.net/forums/users/animefreakws

Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/kissanime-contact