August 15, 2022 17:02
Македонија

Утре и в четврток топло, во попладневните часови нестабилно со услови за дожд и грмежи

Утре и в четврток ќе се задржи топло време, но во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со засилен до силен ветер и појава на град.

Како што соопшти УХМР, и во Скопската котлина ќе има појава на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на краткотрајно невреме.

Во случај на појава на електрични празнења се препорачува поголема внимателност, да не се престојува на отворен простор и под осамени дрвја, наведуваат од УХМР.

sunwin tài xỉu sunwin apk tải sunwin

sunwin.apk mới nhất

sunwin

game sunwin game bài sunwin game bài sunwin

tải sunwin apk sunwin tài xỉu sunwin apk