Свет

Утре е петтиот обид за избор на нов претседател во Италија

Италијанскиот парламент утре ппетти обид ќе се обиде да избере нов претседател.

Премиерот Марио Драги сѐ уште е кандидат за претседател, но неговите изгледи се избледени оваа недела бидејќи многу пратеници не се подготвени да го поддржат стравувајќи дека каква било промена во владата може да предизвика предвремени избори, објави „Ројтерс“.

Матео Салвини, лидер на десничарската Лига, им рече на новинарите дека пред гласањето в петок, ќе им предложи на партиите на левиот центар неколку непартиски фигури што имаат углед и на домашно и на меѓународно ниво.

english dubbed anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Record of Ragnarok Episode 8

AnimeDao Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

anime website Record of Ragnarok

Mieruko-chan Episode 6

anime to watch Dragon Ball (Dub)