October 20, 2021 16:06
Македонија

Утре ден на жалост во Шутка, Амди Бајрам ќе биде погребан со традиционални обичаи

Општината Шуто Оризари утрешниот ден (25.10) ќе го прогласи за ден на жалост во чест на починатиот Амди Бајрам, а во 10 часот во општината ќе се одржи комеморативна седница, дознава ММС.

Амди Бајрам и покрај препораките на Министерството за здравство, ќе биде погребан утре на гробиштата во Бутел. Како што информираат блиски на семејството погребната поворка ќе тргне од неговата куќа во 14 часот.

Genocidal Organ (Dub) Episode Full

Watch Tamayura: More Aggressive Episode 12

ANIMEFLIX: Tsukigakirei anime episode 12 online free at https://animeflix.nl attack on titan animeflix

Website https://4anime.biz: Watch Urashimasakatasen no Nichijou 4anime Episode 12 god of highschool 4anime

Torgi gov: https://torgi.gov.ru/forum/user/profile/1417113.page

Cults3d: https://cults3d.com/fr/utilisateurs/gogoanimelol