October 19, 2021 03:08
Скопје

Утре „Ден без автомобили“ и сообраќаен режим во Скопје

На 22.09.2021 (среда) со почеток од 11.00 часот, во организација на Град Скопје–Сектор за сообраќај, ќе се одржи настан под наслов „Ден без автомобили” организиран со цел одбележување на Европската недела на мобилност 2021.

Трасата на движење ќе се одвива од паркот Ибни Пајко-ул.„Филип Втори Македонски”, лево по бул.„Гоце Делчев”, лево по бул.„ВМРО”, десно по бул.„Партизански Одреди”, десно по бул.„8-ми Септември” и десно по бул.„Илинден” до Градски парк (школка).

Од  тие причини Одделението за безбедност на патниот сообраќај од 11.00 часот до завршување на настанот ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот по горенаведените улици, при што сообраќајот ќе се пренасочува по околните сообраќајници.

Секторот за внатрешни работи Скопје  апелира  до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците каде што ќе се одвива настанот со цел непречено и безбедно одвивање на сообраќајот.

Ice (Dub) (https://gogoanime.be/m/YLWP) Episode 3

4Anime: Dokyuu Hentai HxEros: HxEros Report anime episode Full online free at https://4anime.biz haikyuu season 4 4anime

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Website https://animekisa.in: Watch Marginal Prince: Gekkeiju no Ouji-tachi animekisa Episode 13 watch anime

Plurk: https://www.plurk.com/KissAnimemx

Draft blogger: https://draft.blogger.com/u/5/profile/16949369864151488756