March 3, 2021 04:03
Скопје

Утре без струја делови од Бардовци и Чаир

Поради планирани технички зафати во електроенергетскиот систем во Градот Скопје утре без напојување со електрична енергија ќе бидат дел од корисниците во село Бердовци и во Чаир.

Како што соопшти Центарот за управување со кризи во периодот од 07:40 до 15:30 часот без струја ќе бидат корисниците во дел од село Бардовци во општина Карпош, а од 10:00 до 15:00 часот и корисниците и објектите околу Арена Петрол – на булеварот „Македонско Косовска Бригада” и на улиците „Стојко Јовановски”, „Лазар Личеноски”, „Пере Тошев” и „380″, како и дел од улиците „Славеј Планина”, „Максут Садик” и „Прохор Пчински” во општина Чаир.

Watch Given Movie Episode Full (https://crunchyrollfree.com/m/32X5/ep-1) at Crunchyroll crunchyroll 30 days free trial 2020

Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 105 at website https://animeplanet.cc hunter x hunter anime planet