Скопје

Утре без струја делови од Аеродром

Oд ЕВН Македонија известувaaт дека утре поради закажани технички зафати во мрежата, без електрична енергија ќе останат:

во време од 09.00 – 15.00 часот Бензинска станица Окта на бул. 3-та Македонска Бригада, неколку помали објекти на крстосницата 3-та Македонска Бригада до бензинска Окта во правец кон Центар, неколку помали објекти на раскрсница 3-та Македонска Бригада со ул. Коста Новаковиќ, бул. 3-та Македонска Бригада бр. 31-Б, ул. Пандил Шишков бр. 24 и бр. 26 и ул. Коста Новаковиќ бр. 1-А (о. Аеродром);

во 09.00 – 16.00 часот дел од с. Долно Лисиче – ул 1 од пругата до Маркет ДИМ (о. Аеродром);

од 10.00 – 12.00 часот кула 22 и зграда бр. 18 од Градски зид на ул. Димитрија Чуповски (о. Центар) и во време од 12.00 – 13.00 часот дел од ул. 24 во Сопиште (о. Сопиште).

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

english dubbed anime My Hero Academia Season 3 (Dub)

Fairy Tail (Dub) Episode 170

My Hero Academia Season 3

ANIMEFLIX Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 6

anime to watch ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba