January 24, 2022 21:35
Скопје

Утре без вода ќе останат корисници од две улици во Центар

Регионалниот центар за управување со кризи Град Скопје, по добиеното известување од ЈП Водовод и канализација, ги известува граѓаните дека , среда 20.10.2021 година прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од улиците „Свети Кирил и Методиј” и „Димитрие Чуповски”.

Како што соопштува ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот е поради промена на затварач на ул. „Свети Кирил и Методиј” бр.48.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao My Hero Academia Season 3 Episode 20

stream anime online Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

Bleach (Dub) Episode 360

watch anime AnimeDao DARLING in the FRANXX (Dub)

english dubbed anime Attack on Titan Final Season