Скопје

Утре без вода дел од Кисела Вода

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ известуваат дека утре, поради изведување на водоводен приклучок на улица „Мишко Михајловски“, број 28 во населбата Кисела Вода, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа улица, дел од улица „Антон Попов“ и дел од „Дичо Петров“.

Прекинот на водоснабдувањето ќе биде од 09:00 часот до завршување на интервенцијата.

AniWatch dubbed anime: Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 10

WCOStream watch anime online: The Misfit of Demon King Academy (Dub) (https://wcostream.cc/m/j7d8) Episode 13