June 29, 2022 00:22
Скопје

Утре без вода делови од Пржино

Поради поврзување од стара на нова мрежа на ул. „Церска” раскрсница со „Христо Узунов” во населба Пржино, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул. „Церска и дел од „Христо Узунов”.

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација – Скопје водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:30 часот до санирање на дефектот.

https://tai.go88.is/

hướng dẫn soi cầu tài xỉu sunwin sunwin ông đồ sunwin s.r.o