October 18, 2021 17:30
Балкан

Уставен одбор на црногорскиот Парламент утре ќе расправа по предлогот за разрешување на Ѓукановиќ

Уставен одбор на црногорскиот Парламент утре ќе го разгледа предлогот за разрешување на претседателот Мило Ѓукановиќ, поради кршење на Уставот на Црна Гора, што го поднесе Социјалистичката народна партија.

Предлогот на Клубот на пратеници на СНП беше поддржан од пратениците во парламентарното мнозинство.  Во образложението на предлогот на СНП се наведува дека Ѓукановиќ на 28 август во Цетиње рекол дека „не е паметно да се инсистира на устоличување” на митрополитот црногорско-приморски на СПЦ, Јоаникие во тој град, „но паметно е да се премести од Цетиње и да се направи тоа во еден од многуте храмови во другите градови”

AnimeFreak: Vampire Wars anime episode Full online free at https://animefreak.ws anime stream

AnimeFLV: GG Bond & Hatching anime episode Full online free at https://animeflv.uk anime online

GoGoAnime: Girls Beyond the Wasteland anime episode 12 online free at https://gogoanime.be knights and magic gogoanime

Website https://animekisa.in: Watch Sore Ike! Anpanman: Shabondama no Purun (Dub) animekisa Episode Full anime websites

Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/gogoanime-box

Basenotes: https://www.basenotes.net/members/26339262-animeflixnl