Свет

Урсула фон дер Лајен се вакцинираше против Ковид-19

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен се вакцинираше против коронавирусот .

– По 100 милиони вакцинирани лица во ЕУ, мило ми е што ја примив првата доза на вакцина против Ковид – 19, напиша Фон дер Лајен на Твитер.

Таа додаде дека „колку побрзо се вакцинираме, толку побрзо ќе ја ставиме пандемијата под контрола”.

KissAnime kissanime legend of korra: Watch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 409

AnimeDao animedao: So I'm a Spider, So What? Episode 13