June 26, 2019 20:29
Балкан

Упаднале со фантомки, го врзале чуварот и го запалиле целиот возен парк на фирмата

Упаднале со фантомки, го врзале чуварот и го запалиле целиот возен парк на фирмата

Маскирани и вооружени напаѓачи изминатата ноќ во селото Превалац кај Врање, го врзале стражарот и го запалиле целиот возен парк на приватното претпријатие „5Д“ .

Пожарот е локализиран, нема повредени, но штетата се проценува на повеќе од половина милион евра, известуваат српските медиуми.

Запалени се три градежни машини, девет мешалки за бетон, како и дел од асфалтната и бетонската база.

-Тројца упаднаа со маски.Еден пријде и му впреи пиштол во главата, додека двајца, претподтавуваме со молотови коктели, посипале се со бензин, запалиле и си заминале.Мојот сопруг бос истрча од куќата и со уште неколку работници се обидуваа да го изгаснат пожарот, но залудно, се отиде, се пепелоса- раскажала сопругата на сопственикот на фирмата.

 

Нови вести

Советот на Европа ја откажа набљудувачката мисија на изборите во Албанија

Filip

Мета апелира за дијалог „за враќање на Албанија во нормала”

Filip

„Шкода” ќе гради фабрика во Бугарија или Турција

Filip