August 15, 2022 18:42
Свет

УНХЦР: Над осум милиони лица ја напуштија Украина од почетокот на конфликтот

Досега, над осум милиони лица ја напуштија Украина од почетокот на конфликтот на 24 февруари, соопштија од Високиот комесаријат за бегалци на Обединетите Нации (УНХЦР).

Станува збор за најнови податоци, објавени синоќа, јавија британски медиуми.

sun win

sunwin club sunwin club tải sunwin apk

tải sunwin

tải sunwin

sun win