July 23, 2021 21:23
Спорт

Унгарија освои бод против фаворитот Франција

Нерешено 1:1 заврши првиот натпревар од деветтиот натпреварувачки ден на Европското фудбалско првенство. Попладнево во Будимпешта, Унгарија се избори за реми против големиот фаворит за највисок пласман, репрезентацијата на Франција.

Повеќе од 60 илјади навивачи на „Пушкаш Арена” во Будимпешта го поздравија водството на Унгарците преку Атила Фиола. Изедначи Антоан Гризман во 66. минута.

Со Средбата Германија – Португалија од 18 часот во Минхен, ќе биде комплетирано второто коло во Ф-групата.

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Angelique: Shiroi Tsubasa no Memoire Episode 2

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Maps (Dub) (https://animeflix.nl/m/5B46) Episode 4

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD. Watch YuruYuri: For Whatever Reason, Never Ending, Heart Throbbing, Pitter-patter, Paradox Eternal Episode Full

KissAnime Blogfreely: https://blogfreely.net/kissanimemx/kissanime-watch-anime-online