September 18, 2021 16:12
Спорт

Унгарија ги растури македонските кошаркарски надежи

Македонската репрезентација за кошаркари до 20 години, во полуфиналето на ФИБА Челинџерот во Шопрон, доживеа дебакл од домашната Унгарија (44-99). Унгарците беа фаворити на хартија, но тимот на селекторот Тони Симиќ беше убедливо надигран и поразен дури со 55 поени разлика, па останува впечатокот да се поправи во мечот за трето место против Швајцарија, доколку можат набрзина да се соземат од убедливиот пораз.

Уште во првара четвртина која Унгарците ја добија со 29-10, се најави дебаклот. Љубиша Димитровски со 18 поени беше најдобар стрелец во македонскиот тим.

Website https://animeflix.nl: Watch Fox Fears animeflix Episode Full animeflix detective conan

Website https://kissanime.mx: Watch KINMOZA! kissanime Episode 12 kissanime official

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

AniWatch: The Drop anime episode Full online free at https://aniwatch.pro free anime

Animeflixnl website2: http://animeflixnl.website2.me/

Zintro: https://www.zintro.com/profile/zid408d375?ref=Zid408d375