September 24, 2021 08:39
Македонија

Умерен сообраќај на патните правци

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Регионалниот пат Р-2332 Ресен – Охрид (преку Галичица) е отворен за сообраќај. Од АМСМ препорачуваат до возачите да пристапуваат внимателно на овој патен правец поради можната појава на помали одрони.

AnimeBee: Overlord: Ple Ple Pleiades - Nazarick Saidai no Kiki anime episode 1 online free at https://animebee.to anime stream

Watch anime online for free at TwistMoe watch anime

Website https://animekisa.in: Watch Castlevania Season 3 (Dub) animekisa Episode 10 watch animes

WCOStream: Min Diao Ju Yi Wen Lu anime episode 11 online free at https://wcostream.cc watch anime dub

Soundcloud: https://soundcloud.com/animeflixnl

Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/137451458-gogoanimelol