August 15, 2022 18:05
Свет

Умерен земјотрес регистриран во Иран

– Најмалку едно лице загина, а повеќе од 30 се повредени откако земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала беше регистриран во јужната иранска провинција Хормозган.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 22 километри, североисточно од островот Киш во провинцијата Хормозган.

Островот Киш се наоѓа во Персиски Залив, на 1.025 километри јужно од Техеран.

game bài sunwin tải sunwin apk game bài sunwin

sunwin

sunwin club sunwin apk sunwin

sun win

sunwin tài xỉu