October 18, 2021 01:43
Македонија

Умерено облачно, со максимална температура до 35 степени

Времето денеска во државава ќе биде малку до умерено облачно и нешто потопло, најави Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР.

Во западните делови повремено значително облачно со краткотраен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено изразен во западните делови.

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17, а максималната ќе достигне од 26 до 35 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до 14, а максималната ќе достигне 32 степена.

AnimeDao: Armored Trooper Votoms anime episode 52 online free at https://animedao.nl animedao reddit

Watch anime online for free at AnimeHeaven boruto anime heaven

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://aniwatch.pro: Watch Tonari no Seki-kun: The Master of Killing Time (Dub) aniwatch Episode 21 anime stream

Thingiverse: https://www.thingiverse.com/gogoanimebe/designs

Reedsy: https://reedsy.com/discovery/user/onlinekissanime