August 2, 2021 20:47
Спорт

Укранина се врати по два гола негатива, но Холандија победи

Холандија и Украина одиграа фантастичен натпревар со исклучтелно атрактивно второ полувреме во кое беа постигнати пет гола, домаќините победија со 3-2.

Сѐ изгледаше на лесен триумф на „лалињата“ откако за седум минути во вториот дел од 52-та до 59-та минута, Џиорџино Вајналдум и Воут Вегхорст погодија двапати, но Украинците не се предадоа, па успеаа и да израмнат.

Пет минути ги делеа од бод од Амстердам кога за четириминутен блиц Јармоленко со прекрасен еврогол и Јаремчук погодија за израмнување, но дефанзивата не издржа во финишот и Думфрис со глава го реши прашањето за победникот.

После оваа победа Австрија и Холандија имаат по три бода и во четврток играат меѓусебен меч, а Македонија и Украина се без бод по првото коло, пред меѓусебниот меч за четири дена во Букурешт, а нашата селекција ја чека и тоа како тешка задача за бодови, зашто Укринците покажаа дека воопшто не се наивни.

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online - Refrain Episode Full

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD. Digimon Adventure 3D: Digimon Grand Prix! Episode Full

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. Watch Anemone: Eureka Seven Hi-Evolution (Dub) Episode Full

KissAnime Pozible: https://www.pozible.com/profile/online-kissanime