June 28, 2022 02:09
Свет

Украинската Врховна Рада се подготвува Путин да го прогласи за воен злосторник

Во украинската Врховна Рада поднесена е предлог изјава со која се бара рускиот претседател Владимир Путин да биде прогласен за воен злосторник, јави Укринформ.

Изготвувач на изјавата е асистентката на народната пратеничка Елисавета Бохутска, пренесе украинската агенција, повикувајќи се на веб-страницата на Врховната Рада.

Текстот на нацрт документот, меѓутоа, допрва треба да биде објавен. Во белешката на нацртот се наведува дека проектот е доставен до раководството на Врховната Рада.

go88 cổng game

nạp tiền sunwin bị từ chối sunwin âu cơ sunwin bị bắt