Економија Свет

Украина потпиша договори за увоз на гориво

Украина потпиша договори за увоз на 300.000 тони дизел и 120.000 тони бензин, изјави вицепремиерката на Украина Јулија Свириденко.

Целта на увозот на гориво е да се покрие домашната потрошувачка во мај.

Според неа, од почетокот на инвазијата на 24 февруари, Русија уништила 27 складишта за гориво и нафтената рафинерија Кременчук во централна Украина.

watch anime online. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

One-Punch Man Episode 3

AnimeDao Boruto: Naruto Next Generations

AnimeDao Naruto (Uncropped) (Dub)

AnimeDao Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 7

animedao AnimeDao My Hero Academia Season 5