January 20, 2020 18:46
Магазин

Украдени 20 тони чоколадо „Милка“

Надлежните во Австрија бараат измамник кој успеал од една фабрика за чоколада да однесе 20 тони чоколодо „Милка“. Камионот полн со чоколадо  кој требал да пристигне во Белгија не  стигнал на предвидената локација, информира австриската полиција.
Фабриката и дала задача на една австриска компанија да ги проследи своите продукти „Милка“ до Белгија, но договорот на превозникот бил проследен до унгарска карго-фирма, која што ангажирала чешки изведувач.
Камионот и возачот исчезнале, а полицијата откри дека регистрацијата на камионот е украдена, како и дека возачот не бил вработен во чешката компанија.

Нови вести

Кавани побарал да замине од ПСЖ, има понуда од Атлетико Мадрид

Filip

(ФОТО) Фотографија на Бред Пит и Џенифер Анистон што ги урна социјалните мрежи

Filip

Ева Лонгорија со своето деколте го привлече вниманието на црвениот килим во Лос Анџелес

Igor