January 21, 2019 23:32
Македонија

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Кичево – Охрид

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот премин Пресека, е укината во 12:30 часот, информират од Автомото сојузот на Македонија.

Претходно во 11:45 беше укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – Граничен премин Ќафасан.

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни  коловози, со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на ЈП „Македонија пат”.

Related posts

Јакуповиќ: Министерот Ќахил се паркираше на тротоар, зашто бил држава

24news

Грантови за 5 општини за подобрување на социјалните услуги

24news

Истражување: Лошиот квалитет на живот во Македонија ги поттикнува младите да размислуваат да се иселат

Filip