January 22, 2022 21:07
Македонија

Укината забраната за сообраќај на камиони на Стража

Укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на планинскиот премин Стража.

Како што информира АМСМ, забраната за сообраќај на овој планински премин е укината од 12:30 часот.

Претходно од 11:00 часот беше укината и забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот превој Пресека, а од 10:30 часот беше нормализиран сообраќајот на патниот правец Дебар – Маврово, кај местото викано Врбјанска Раскрсница, што половина час беше во прекин во двата правци поради паднато дрво.

Се уште е во сила забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Битола – Ресен, преку планинскиот премин Ѓавато, што беше воведена во 9:40 часот, на патот Гостивар – крак Маврово – Дебар, што е во сила од 6:30 часот, како и на патниот правец Р1209 Тетово – Попова Шапка, воведена вчера во 22:00 часот. За останатите видови на возила на патниот правец Р1209 Тетово – Попова Шапка е задолжителна употреба на зимска опрема.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Boruto: Naruto Next Generations Episode 223

watch anime dub The Rising of the Shield Hero (Dub)

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 23

Black Clover

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone