January 17, 2019 12:29
Македонија

Укината забраната за камиони на Стража и Пресека

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража.

Како што соопшти Авто-мото сојузот на Македонија, забраната е укината во 14.15 часот.

Претходно во 12.30 часот е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила и на патниот правец Кичево-Охрид преку планинскиот премин Пресека.

Related posts

Утрешната собраниска седница ќе бидат констатирани оставките на пратениците Васко Ковачевски и Стево Пендаровски

24news

Македонија на 68. место на листата на Форбс на најдобри земји за бизнис

Ivona

Димитров на министерскиот состанок во Солун: Создаваме политички услови за блиски односи и пријателство

Filip