July 26, 2021 03:36
Македонија

УКИМ ќе го одбележи Светскиот ден на науката за мир и развој

 Универзитетот „Св. Кирил и Методиј” ќе го одбележи Светскиот ден на науката за мир и развој – 10 Ноември, оваа година онлајн поради пандемијата со КОВИД-19. Како што соопшти УКИМ, на одбележувањето ќе се обрати ректорот Никола Јанкуловски и ќе бидат претставени добитниците на годишните награди за најдобри научници и уметник на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј” во Скопје за 2019 година

Ќе се одржи и трибина на тема „Отворена наука” со предавачите проф.д-р Никола Стиков од  Универзитетот на Монтреал, Канада, и проф.д-р Владимир Трајковиќ од Универзитетот„Св. Кирил и Методиј” во Скопје. 

GoGoAnime food wars gogoanime: Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai (https://gogoanime.be/m/vD66) Episode 13

AnimeHeaven animeheavenru: Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode 3