Спорт

УЕФА испитува местење на фудбалски натпревари во Србија

Унијата на европската фудбалска асоцијација (УЕФА) побарало од своите колеги во Фудбалскиот сојуз  на Србија (ФСС) да отпочне истрага за наводно местење на натпревари  во домашниот шампиона. Портпаролот на ФСС, Милан Вуковиќ, изјави дека биле добиени одредени информации од УЕФА кои сугерираат можни неправилности што укажуваат на нарушување на интегритетот во некои игри.

-ФСС отвори постапка, но во овој момент не можеме да откриеме повеќе детали. Ние ќе ја информираме јавноста за нашите откритија навремено“, рече тој.

Српската телевизија Спорт Клуб објави дека УЕФА следела „огромни“ облози што биле ставени на два натпревари одиграни во март. Спорт Клуб додава дека УЕФА ги следи моделите на обложување и во Европа и во Азија, кои вклучуваат големи суми ставени на конечните резултати за време на обложувањата во живо.

-Играчите на два тима им даваа предност на своите противници, со што им обезбедија огромни профити на луѓето кои се обложуваа, наведува Спорт Клуб.

AnimeFreak animes online: Watch SK8 the Infinity Episode 8

4Anime 4anime hunter x hunter: Watch Bleach (Dub) Episode 189