August 2, 2021 19:50
Спорт

УЕФА го прогласи Ериксен за играч на натпреварот

Унијата на европските фудбалски асоцијации (УЕФА)  го прогласи Кристијан Ериксен за играч на натпреаврот од 1. коло во групата Б меѓу Данска и Финска, откако овој играч ја доби животната битка на теренотна стадионот Паркен во Копехаген. Репрезентативец на Данска Ериксен колабираше на теренот во финишот од првото полувреме по што почна полчасовната битка за неговиот живот. Фудбалерот на Интер ја доби битката со помош на лекарскиот тим кој му укажа прва помош, а потоа во свесна состојба беше префрлен во болница.

-Фудбалот е прекрасна игра, а Кристијан одигра преубаво изјави Александер Чеферин, претседателот на УЕФА и додаде: Ти посакуваме брза рехабилитација, се вели во пораката со кој се потврдува дека Ериоксен е прогласен за играч на натпреварот кој беше продолжен а го доби Финска со 1:0.

 

 

 

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. Huyao Xiao Hongniang: Mu Tiancheng Episode 12

Watch anime online for free at AniWatch watch anime online. Watch Kekkaishi (Dub) Episode 52

WCOStream Watch anime online, English anime online HD. The Story of Saiunkoku Episode 39

KissAnime Torgi: https://torgi.gov.ru/forum/user/profile/1417113.page