March 5, 2021 13:54
Спорт

УЕФА го објави тимот на годината

Унијата на европските фудбалски асоцијации (УЕФА) го објави тимот на годината  во Европа според гласовите на љубителите на најважната работа, во кој очекувано доминираат игрчите од актуелниот шампион, германскиот Баерн Минхен. Од редовите на бундеслигашот Баерн во тимот на годината се најдоа петмина играли: голманот Мануел Нојер, бековите Алфонсо Дејвис и Џошуа Кимих, фудбалерот за врска Тијаго Алкантара, кој во меѓувреме замина во Ливерпул и голгетерот Роберт Левандовски.

Другите шестмина, се од различни клубови: Вирџил Ван Дијк (Ливерпул), Серхио Рамос (Реал Мадрид), Кевин Де Брајне (Манчестер сити), Лионел Меси (Барселона), Нејмар (ПСЖ) и Кристијано Роналдо (Јувентус).

Attack on Titan Season 2 Episode 12 at website https://crunchyrollfree.com. See more free crunchyroll reddit

Watch Our Last Crusade or the Rise of a New World (Dub) Episode 2 (https://funimationfree.com/m/Qx4Z/ep-2) at website https://funimationfree.com one piece stampede dubbed