August 2, 2021 21:13
Спорт

УЕФА го казни Арнаутовиќ со еден натпревар неиграње

УЕФА откако назначи дисциплински комесар за да го испита однесувањето на австрискиот фудбалски репрезентативец Марко Арнаутовиќ кон македонскиот колега од државниот тим Езгиан Алиоски, денеска експресно ја изрече казната. Алиоски доби забрана за настап на еден натпревар, што значи дека нема да биде на располагање за мечот од 2. коло во групата Ц на Австрија против Холандија што се игра утре од 21 часот во Амстердам.

Инцидентот на натпреварот Македонија – Австрија (1:3) се случи во 89 минута кога Арнаутовиќ го постигна третиот гол за својата репрезентација и вербално го навредуваше Алиоски.

УЕФА ја објави следната одлука според Дисциплинските регулативи

– Суспензија за играчот од австриската репрезентација, Марко Арнаутовиќ од еден натпревар, односно за следниот натпревар под капата на УЕФА за навреда на друг играч.

 

https://kissanime.mx kissanime monster. Bottom Biting Bug 2 (https://kissanime.mx/m/5v4V) Episode 32

https://4anime.biz heroes rising 4anime. Castlevania Season 4 (https://4anime.biz/m/aVVN) Episode 10

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Kujibiki♥Unbalance (Dub) Episode 12

KissAnime Ok: https://ok.ru/profile/579578743917/statuses/153417594747757