November 19, 2019 22:33
Спорт

УЕФА ги објави најдобрите 11 по квалификациите за ЕП

УЕФА го објави симболичниот најдобар состав на квалификациските дуели кои се одиграа во последните неколку дена.

По двајца претставници во 11-те имаат Турција и Русија.

Голман: Мерт Гунок (Турција);

Дефанзивци: Мерих Демирал (Турција), Рогви Балдвинсон (Фарски острови), Андреј Семенов (Русија), Еран Захави (Израел);

Халфови: Руслан Малиновски (Украина), Џон МекГин (Шкотска), Денис Черишев (Русија);

Напаѓачи: Роберт Левандовски (Полска), Хари Кејн (Англија), Ромелу Лукаку (Белгија).

Нови вести

Тотенхем го отпушти Покетино

Filip

Гризман веќе почнал да размислува да ја напушти Барселона

Filip

Тренерот на Надал: Неверојатно е како ја заврши годината

Filip