January 24, 2021 04:37
Свет

Убиен шефот на иранската нуклеарна програма

Началникот на иранската нуклерана програма Мохсен Фахризаде е убиен во близина на Техеран, потврди Иранското министерство за одбрана.

Според соопштението, тој бил убиен во терористички напад додека се возел во автомобил заедно со неговите телохранители. Се наведува дека имало пукање, а при размена на оган меѓу неговите телохранители и терористите, Фахризадех бил тешко повреден и итно пренесен во болница каде им подлегнал на повредите.

Нападот се случил во Абсард, источно од главниот град на Иран.

Watch Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu: Shin Henshuu-ban Episode 13 at website https://animeheaven.pro anime heaven site

Watch Interspecies Reviewers Episode 11 (https://animeplanet.cc/m/J5D7/ep-11) at website https://animeplanet.cc anime planet jojo part 5