June 25, 2022 23:23
Свет

Убиен чувар на катарската Амбасада во Париз, уапсено едно лице

Убиен е чувар на катарската Амбасада во Париз, а едно лице е уапсено за време на истрагата, соопшти денеска париското Обвинителство, со што се потврдени претходните  написи.

„Можам да потврдам дека денеска е отворена истрага по обвинение за убиство. Околностите за смртта на заштитникот допрва треба јасно да се утврдат”, наведуваат извори од Обвинителството.

Весникот „Ле Паризиен” претходно објави дека едно лице е убиено во амбасадата, повикувајќи се на полициски извори.

go88 mod go88 không cho rút tiền go88 nhà cái uy tín

shaoxing sunwin import and export sunwin lô đề không tải được sunwin