June 26, 2022 06:55
Свет

Убиен најбараниот дилер на дрога во Рио де Женеиро

Најбараниот дилер на дрога во Рио де Женеиро и петмина негови соработници се убиени во полициска операција спроведена вчера, соопштија бразилските власти.

Томас Хејсон Виеира Гомес (26) со прекар 3Н, бил убиен во местото кое било седиште на неговата наркобанда, на околу 40 километри од Рио де Женеиро, соопшти локалната полиција.

Полицијата со месеци го следела нивното засолниште, а за време на рацијата вооружена банда пукаше кон полицијата која убила шест лица.

Според официјални податоци, од јануари до октомври годинава, полицијата и агентите во Рио убиле 1.546 луѓе поврзани со шверц на дрога, што е историски рекорд.

go88 inpho

sunwin cho ios Sunwin - Game bài Macau uy tín download game sunwin