October 14, 2019 01:03
Свет

Убиено сириско бебе во турски град, 46 лица се повредени

Деветмесечно сириско бебе загина при минофрлачки напад извршен од сириската курдска милиција врз турскиот пограничен град Санлиурфа, соопшти кабинетот на гувернерот.

Според гувернерот, убиен е и еден турски јавен службеник при нападите во областите Акчакале и Cејланпинар во Санлиурфа, а повредени се 46 луѓе.

Тоа е прва официјална потврда за жртви од турска страна.

Нови вести

Сириската војска доаѓа на помош на Курдите

Igor

(Видео) Девет лица загинаа во експлозија во кинески ресторан

Filip

Макрон повика на итен состанок на комитетот за одбрана поради Сирија

Filip