December 7, 2019 02:47
Хроника

Уапсен Швеѓанец, дивеел во кафуле во Центар

На 21.07.2019 година околу 20.20 часот во Полициската станица Центар бил приведен С.А.Ј.(25) од Шведска поради тоа што под дејство на алкохол кршел инвентар и ги вознемирувал гостите во угостителски објект, а физички го нападнал и рецепционерот Б.Ѓ. во хотелот во кој бил гостин.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Нови вести

Скопјанец сакал да ја силува балдската

Igor

Благајник во гостиварската пошта украл 2 милиони денари

Igor

Едно лице обвинето за четири тешки кражби на дрзок начин во Скопје

Valentina